Ziemassvētku dekorācijas Ogrē 2018.gadā

Pilsētu rotā jaunas skulptūras

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

21.09.2012 10:07

Ogrēnieši un pilsētas viesi jau pamanījuši jaunas granīta skulptūras pilsētas teritorijā. Tās veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas studenti.

 

 

Ceturtdien, 20. septembrī, jaunie mākslinieki prezentēja savus darbus, nu var uzskatīt, ka skulptūras ir oficiāli atklātas.
 
Skulptūras izvietotas dažādās vietās pilsētā. Bērzu alejas galā, pie Krasta ielas pirms gājēju tilta novietota Riharda Ābeltiņa veidotā skulptūra “Priežakmens”, kuru rotā mūsu pilsētas simbols – priede. Pārejot tiltam pāri estrādes virzienā, nevar nepamanīt Anetes Bajāres izloloto skulptūru ar trīs kuģīšiem, kurai autore devusi vārdu “Plūsma”, simbolizējot Ogres upi. Diemžēl vandaļi jau paguvuši vienu kuģīti noraut, par ko jaunā māksliniece un viņas studiju biedri ir ļoti sarūgtināti. “Ne visi kuģi nokļūst līdz galam,” skumji nosaka Anetes studiju biedrs Rihards. Jā, arī mazajam akmens kuģītim nebija lemts ilgs mūžs, jo kādam vandalim cēlās roka to iznīcināt.
 
Krasta iela agrākos laikos bijusi promenāde, un pašvaldībai ir iecere to atkal par tādu pārvērst. Nevar gan pateikt, kad šī iecere realizēsies, taču arī tagad šī iela kalpo gājējiem, pa to cilvēki dodas uz baznīcu, tāpat vien pastaigājas, baudīdami skaistos dabas skatus Ogres upes krastā. Nu šo ielu rotā arī jauna skulptūra, ko veidojusi Solvita Rulle, dodot savam lolojuma vārdu “Atmiņas par...”. „Daži to uztvēruši kā fotogrāfiju vai televizoru, bet patiesībā mana skulptūra ar šo taisnstūra “logu” simbolizē daļu atmiņas, ko cilvēks glabā savā sirdī gan par šo vietu, gan par pilsētu, gan pat par visu dzīvi,” stāsta Solvita un cer, ka viņas skulptūra palīdzēs veidot cilvēkiem kultūras atmiņu.
 
Trīs skulptūras izvietotas ogrēniešu iecienītajā vasaras atpūtas vietā pie Ogres vecupes. “Atpūta” – divas pret sauli izslietas pēdas. Šīs skulptūras autors ir Artūrs Lukševičs, savā mākslas darbā gribēdams uzsvērt, ka pēdās atrodas visi svarīgākie cilvēka organisma punkti. Kāpēc pret sauli pavērstas? Lai saulē uzlādētos!
 
Savukārt Anna Rasmus, skulptūras “Bija tā” autore, atzīst, ka viņas darbs simbolizē izjūtas par lielisku atpūtu upes krastā.
 
Nedaudz tālāk - vietā kur strautiņš ietek vecupē, novietota skulptūra ar nosaukumu “Atmiņu stacija”. Laima Daberte, veidojot šo skulptūru, pamatā likusi ideju par dažādu spēku savienojumu, savstarpēju uzmundrinājumu, par to, kā cilvēks runā ar dabu.
 
Mākslas akadēmijas profesors Bruno Strautiņš, vērtējot topošo mākslinieku darbus, atzīst, ka katram no šiem jauniešiem jau ir redzams savs rokraksts – gan izvēlētās tēmas, gan darba formas ziņā.
 
Ieceri radīt granīta skulptūras tieši Ogres pilsētai palīdzēja īstenot Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas docents Valtis Barkāns.
 
Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis, kurš ir autors idejai bagātināt pilsētas rotu ar granīta skulptūrām, ļoti atzinīgi vērtē studentu veikumu un pateicas gan šo skulptūru veidotājiem, gan viņu pedagogiem par, var teikt, nenovērtējamo dāvanu Ogrei 85 gadu jubilejā, ko svinēsim nākamgad.
 
E. Helmanis aicina ogrēniešus, pilsētas viesus, ikvienu cilvēku prast novērtēt šo jauniešu darbu un nepieļaut postīšanu un demolēšanu: “Šos mākslas darbus ir veidojuši jaunieši,  un ir nožēlojami, ka kāds vienkārši demolē un iznīcina otra radītās vērtības. Es nezinu, kurš ir pielicis savu roku skulptūras demolēšanā, tāpēc uzrunāju ikvienu jaunieti un aicinu nevis postīt, bet gan pašiem censties radīt kaut ko labu un paliekošu, aicinu saprast, ka šīs skulptūras ar smagu darbu arī veidojuši jaunieši.”
 
Studenti skulptūras ir veidojuši bez atlīdzības, pašvaldība finansēja tikai materiālu iegādi (Ls 2085). Ir paveikts grandiozs darbs, cenšoties Ogri padarīt skaistāku un pievilcīgāku.

 

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 30.11.2020.

Tuvākie notikumi

Novembris
2
3
5
9
10
16
19
21
23
24
26
27
28
30
Janvāris
2
3
5
7
14
21
27
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai plānojat piedalīties Ziemassvētku noskaņas radīšanā savā pilsētā vai pagastā?

  • Aptauju arhīvs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?