janvāris, baznīca janvāris, tilts

Vasaras saulgriežos – velomaršruta atklāšana Ogres novadā

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

20.06.2018 16:47

Veicinot sporta un tūrisma attīstību, šodien, 20. jūnijā, Mazozolos tika atklāts jauns velomaršruts Ogres novadā.

 
Startā Aija Romanovska, Ogres novada pašvaldības infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja, un Dzintars Žvīgurs, Mazozolu pagasta pārvaldes vadītājs, sagaidīja visus ar veiksmes un izturības vēlējumiem. Dalībnieku lokā bija ne tikai pieaugušie, bet arī pirmsskolnieki. Varēja manīt arī krasu sagatavotības atšķirību - piedalījās gan pieredzējuši velobraucēji, gan velosipēda kā izklaides piekritēji. Jauns maršruts aktīvā dzīvesveida cienītājiem sākas no Mazozolu Tautas nama un turpinās līdz pat Ogres Krasta laukumam.
 
“Lejasdaugavas velo un ūdenstūrisma maršruta par godu Latvijas simtgadei ” kopējais garums ir 190 kilometri. Šo divu dienu laikā dalībnieki veiks velomaršruta Nr. 12 “Ogres upes ielejas – Daugava ” 100 kilometru garu distanci, pa ceļam apstājoties un apskatot kultūrvēsturiskus objektus, kā arī baudot vienreizējus dabas skatus. Pieturvietu laikā tiks apmeklēts Dullā Daukas skatu tornis, Vērenes ugunsnovērošanas tornis, Lēdmanes Tautas nams un Ogresgala trošu tilts. Ogres novada Sporta centra pārstāvji šo ceļu veiks vienā dienā, braucot sporta klasē. Savukārt, pārējie dalībnieki – tautas klasē, nobraucot 50 kilometrus vienas dienas laikā, apmetīsies naktsmītnē “Krasti”, vakarā apmeklēs tradīcijām bagātu saulgriežu pasākumu Plāteres pilskalnā, nākamajā dienā pieveiks atlikušo maršruta posmu.
 
Šī aktivitāte bija realizēta pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda finansētajam projektam “Lejasdaugavas novadu iedzīvotāju iesaiste velo un ūdenstūrisma maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādē, kā arī vides izglītošanā”.
 

Kā kādreiz par velosipēdu ir izteicies F.K. Dejs, starptautiskas bezpeļņas organizācijas “World Bicycle Relief” prezidents: “Finansiāli pieejams, uzticams transporta veids, bez šaubām, ir viens no vērtīgākajiem, bet neatpazītākajiem rīkiem, kādi pastāv, lai palīdzētu un attīstītu sabiedrību. Velosipēds ir industriālā revolūcija indivīda dzīvē.”


 Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 21.01.2021.

Tuvākie notikumi

Februāris
13
19
24
28
Marts
3
9
10
23
24
26
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?