Ziemassvētku rotājumi, Brīvības iela Ziemassvētku rotājumi, Brīvības iela

Atdzimst unikāli kultūras pieminekļi Daugavas krastos, arī Ogrē

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

19.09.2018 16:52

19. septembrī Ogres novada pašvaldībā tikās Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” īstenotāji – Jēkabpils, Kokneses un Ogres novada pašvaldības pārstāvji.

Sanāksmē piedalījās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, izpilddirektors Pēteris Špakovskis, būvvaldes vadītājas vietniece, arhitekte Agnese Pivore Bokta, Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska, galvenais speciālists pielāgošanas klimata pārmaiņu jautājumos Edgars Pārpucis, nekustamo īpašumu speciālists Pēteris Āboliņš; Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa, Attīstības un investīciju nodaļas vadītāja vietniece Inese Vītola; Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, Kokneses novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Anda Mikāla.
 
Projekta īstenošanas noteikumi paredz, ka projekta īstenotāji tiekas vismaz reizi mēnesī, lai pārrunātu projekta virzību. Iepriekš tikšanās ir notikušas Jēkabpilī un Koknesē, šoreiz – Ogrē.
 
Uzrunājot projektā iesaistītos sadarbības partnerus, G.Sīviņš uzsvēra, ka pašvaldības savā starpā nav konkurenti, bet gan sadarbības partneri, kuri kopīgi var īstenot ne tikai dažādus projektus, bet arī dalīties pieredzē un viens no otra mācīties. Raksturojot Ogres novada pašvaldības darba specifiku, priekšsēdētāja vietnieks norādīja, ka Ogres novads ir liels novads, tāpēc risināmo jautājumu loks ir plašs – piemēram, ja pilsētā trūkst skolu, ir rinda uz vietu bērnudārzā, lielākajos uzņēmumos trūkst darbinieku, tad novada pagastos bērnu skaits samazinās, ir ierobežots darba vietu skaits. Pašvaldība aktīvi strādā, lai risinātu visus šos jautājumus.
 
D.Vingris norādīja, ka Ogres novada tālāko pagastu iedzīvotāji ir saistīti ar Kokneses novadu – bērni apmeklē izglītības iestādes, arī peldbaseinu un izmanto citus pakalpojumus. Kokneses novada domes priekšsēdētājs pauda prieku, ka novadā attīstās infrastruktūra, aktīvi tiek īstenoti dažādi projekti, kas ļauj attīstīties ne tikai tūrismam, bet arī uzņēmējdarbībai. Projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” ietvaros Koknesē jau notiek būvdarbi – Kokneses viduslaiku pilsdrupās paredzēts nostiprināt vienu sienu, kas pašlaik laikapstākļu un laika zoba radītās erozijas ietekmē ir avārijas stāvoklī un nav drošas apmeklētājiem, kā arī ieviest jaunu pakalpojumu – moku kambari, kas būs aprīkots gan ar viduslaiku tērpiem, gan moku rīkiem. A.Mikāla informēja, ka labu laika apstākļu gadījumā projektā paredzētie būvdarbi šogad tiks pabeigti.
 
Projekta ietvaros Jēkabpilī plānots sakārtot vienu Krustpils pils korpusu, atbilstoši vēsturiskajām liecībām atjaunot pils dārzu un strūklaku. I.Vītola informēja par kopējā projekta gaitu un to, ka būvdarbi Jēkabpilī ir uzsākti jūnijā, šobrīd tiek veikti āra darbi – notiek žoga atjaunošana, skārda jumta nomaiņa, tuvākajā laikā tiks uzsākta lietus ūdens kanalizācijas izbūve.
 
Projekta vadītājs Ogres novadā E. Pārpucis informēja, ka projekta ietvaros Ogrē plānots īstenot dažādas aktivitātes bijušajā sanatorijā “Ogre” Gaismas prospektā 2/6, ko novada pašvaldība ir pārņēmusi savā īpašumā. Projekta ietvaros plānots rekonstruēt valsts nozīmes mākslas pieminekli, A. Cīruļa sienu gleznojumus, atjaunot ēkas jumtu, organizēt dažādas radošās darbnīcas, sagatavot telpas Ogres un Ikšķiles kopīgajai aģentūrai “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”. 2018. gadā projekta īstenošanai Ogres novada pašvaldības budžetā ieplānoti  292 700 EUR, no tiem 246 500 EUR ir ERAF līdzfinansējums un 46 200 EUR – pašvaldības budžeta līdzekļi. Ir sagatavota būvniecības ieceres dokumentācija, izsludināts būvniecības iepirkums, kas noslēgsies 3. oktobrī.
 
Pēc tikšanās Ogres novada pašvaldībā projekta īstenotāji devās uz bijušo sanatoriju "Ogre", kur apskatīja telpas un sīkāk iepazinās ar projektu, ko plānots īstenot Ogrē.
 
Jau informējām, ka Ogres novada pašvaldība kopā ar Jēkabpils pilsētas un Kokneses novada pašvaldību piedalās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēta projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” īstenošanā. Projekta ietvaros jaunu saturu un atjaunotas aprises iegūs trīs spilgti kultūras pieminekļi Daugavas krastos – Krustpils pils, Kokneses pilsdrupas un bijusī sanatorija “Ogre”. Šī gada 6. aprīlī  Jēkabpils pilsētas pašvaldība kā šī projekta pieteikuma iesniedzējs  parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par minētā projekta īstenošanu. Sadarbības partneri projektā ir Kokneses novada pašvaldība  un Ogres novada pašvaldība.
 
Projekts “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” ir viens no kopumā 10 kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un attīstībai veltītiem projektiem, kuri pēc Kultūras ministrijas organizētas projektu ideju priekšatlases ir saņēmuši iespēju pieteikties ERAF līdzfinansējam.
 
Projekts tiek īstenots Kultūras ministrijas pārziņā esošā ERAF līdzfinansētā 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros. Kopējās projekta izmaksas ir 4 008 109,15 eiro, t.sk. ERAF finansējums – 1 392 352,96 eiro, savukārt nacionālais publiskais finansējums 372 352,93 eiro (t.sk. valsts budžeta dotācija pašvaldībām 66 176,44 eiro un pašvaldību finansējums 198 529,46 eiro) un cits publiskais finansējums 107 647,03 eiro.

 

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Decembris
3
9
11
12
19
24
27
Janvāris
1
2
7
15
17
21
22
28
31
Februāris
4
7
11
12
18
19
25
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai esat informēts par Ugunsdrošības noteikumu prasībām līdz 2020. gada 1.janvārī visos mājokļos (gan privātmājās, gan dzīvokļos) ir jābūt uzstādītiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, kas reaģē uz dūmiem?

  • Aptauju arhīvs
Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsBūvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski