Ogres novadnieka karte Pavasaris 2016 puķes

“Liepalejas” Ķeipenē

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

18.09.2019 17:24

Marina Volkova un Genādijs Kuzmins saimnieko Ķeipenē, “Liepalejās”. Abi rīdzinieki pirms vairāk nekā 10 gadiem nolēma, ka vēlas iegādāties šo 2,2 ha plašo īpašumu, kas turklāt atrodas pavisam netālu no Marinas mammas, un pārnāca uz dzīvi laukos.

 
Senākos laikos šajā vietā atradusies vietējās pienotavas siera ražotne. Sākumā uzbūvēta vasarnīca, vēlāk tā pielāgota arī dzīvošanai ziemā. Rudenī īpaši efektīvi māju izrotā oranžais pīlādzis un sarkano krāsu ziedu stādījumi, aiz kuriem ierīkota atpūtas vieta. Interesants risinājums rasts teritorijai zem kāpnēm pie ieejas mājā – tā aizklāta ar dēļu sienu, izveidojot tādu kā noliktavu. Marina atklāj, ka tur glabā dažādus dārza piederumus. Pie mājas var apskatīt arī Genādija radošā darba augli – tā kā viņš ir metāla konstrukciju meistars, pats izbūvējis metāla grilu. Nesen kokā izgrebts arī mājas nosaukums, ko šim īpašumam piešķīruši jau iepriekšējie saimnieki.
 
Marinai patīk akmeņi, tie kā dekoratīvs elements izmantoti daudzviet – izveidotas akmens kompozīcijas dārzā, dekoratīva akmens mala mājai, akmeņi salikti gar dīķa malu, divos torņos sakrauti metāla režģī pie ieejas.
 
Šobrīd pirts atrodas mājā, bet Genādijs to pamazām būvē kā atsevišķu ēku, vēl nedaudz – un lieliskā atpūtas vieta būs pabeigta. Pagalmu no lauka, kurā stādīti dārzeņi, ogu krūmi un augļu koki, atdala uzbērts smilšu valnis – tas pasargā gan no vēja, gan no skaņām. Pie mājas Marina apkopj divas siltumnīcas, kurās aug tomāti, gurķi, melones un paprika. Genādijs uzcēlis arī saimniecības ēku - garāžu, kur strādā. Mājas priekšā iekopts dīķis – tas jau bijis iepriekš, tikai saimnieki to palielinājuši, dīķī dzīvo arī zivis. “Darba saimniecībā ir ļoti daudz, bet galvenais ir neko neielaist,” pārdomās dalās Marina.

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Jūnijs
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai saistībā ar ārkārta situāciju Latvijā ievērojat pašizolāciju vai karantīnu?

  • Aptauju arhīvs
Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?Būvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski