Ogres upe, jūlijs, 2017

„Irbītēs” kā Dieva ausī

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

22.10.2018 15:48

Saulcerīte un Jānis Lindes „Irbītēs” saimnieko 8 gadus. Iepriekš viņu ģimenes māja atradās citviet, lielceļa malā, bet tad, kad nācis piedāvājums iegādāties šo vietu, abiem tā uzreiz iepatikusies – meža malā, lauku klusumā.

 
Lindes pamazām atjaunojuši māju, izrakuši aku, iekopuši apkārtni un dārzu, uzcēluši saimniecības ēku, nojumi automašīnām, pagrabu, izrakuši divus dīķus. Dīķi iecienījušas arī pīles, šogad pat tajā izauguši 7 pīlēni. Šo ūdenstilpi rotā ūdensrozes, tās iegādājušies Vecpiebalgā. Saulcerīte atklāj, ka viņai ļoti patīk flokši, tāpēc tie arī sastādīti kuplā dobē netālu no mājas. Šur tur dārzā izteiksmīgas koka figūras, tās uzdāvinājuši draugi.
 
Interesanti, ka Saulcerīte un Jānis ir mežziņi, lai gan Saulcerīte pēdējos gados šajā profesijā vairs nestrādā un ir skolotāja palīdze Suntažu vidusskolas Lauberes filiālē. „Irbītes” ir vieta, kur viņi var vērot dzīvniekus, doties medībās, būt ciešā sasaistē ar dabu, abi pat īstenojuši kādu eksperimentu – no sēkliņām izaudzējuši veselu priežu saimi, kas nu jau labi paaugušās un kuplo gar ceļa malu. Savukārt mājas pagalmā ziņkārība rodas, ieraugot kādu oriģinālu veidojumu – kā izrādās, tā ir paša Jāņa rokām veidota žāvētava, kurai par pamatu ņemts siena grābeklis. Vēl Lindēm ir sapnis par savu pirtiņu un atpūtas vietu pie dīķa. „Mums te ļoti patīk,” saka Saulcerīte, „te ir kā Dieva ausī.”

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Septembris
8
9
15
18
21
22
28
29
30
Oktobris
5
6
12
13
16
19
23
26
29
30
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai jums patika Ogres pilsētas svētki?

Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?Būvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski