Ogres upe, jūlijs, 2017

„Kaukuru” brīnums – dižliepa „trejmāsiņas”

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

25.09.2018 09:36

Aldis Paeglītis Ķeipenes pagasta „Kaukuros” saimnieko 12 gadus. Kad šo īpašumu iegādājies, tas bijis nekopts, aizaudzis. Nu tas pārtapis skaistā, iekoptā īpašumā, par kuru prieks pašam, bērniem un draugiem, kuri „Kaukurus” labprāt izvēlas par atpūtas vietu.

 
Pirmajos gados izcirsti krūmi, nojaukti šķūņi
Aldis atklāj, ka pirmie pieci gadi „Kaukuros” aizvadīti, izcērtot krūmus, nojaucot vecās būdas – pussabrukušos malkas šķūņus, kūti. Māja uzcelta klēts vietā. Nu lielākais darbs jāiegulda, uzturot savā īpašumā kārtību – nopļaujot zāli, iekopjot puķu dobes, iztīrot dīķus. To Aldim ir veseli trīs, un pilni ar zivīm, šur tur ūdenī spoguļojas arī skaistās ūdensrozes.
 
„Kaukuru” lepnums - dižliepa
Kopumā Aldis apsaimnieko 7,6 ha plašu īpašumu. Daļa no tā ir mežs. Ja pamatā cilvēki aizraujas tieši ar dažādu augu stādīšanu un dobju iekopšanu, tad Aldis pēdējos gados lielāko uzmanību velta tieši piemājas mežiņa iekopšanai. Vēl pirms trīs gadiem tas bijis krūmiem un kokiem aizaudzis biezoknis, tagad tajā veidojas parks ar pastaigu taku. Meža, varētu pat teikt, ka visu „Kaukuru” lepnākā rota ir dižliepa – no viena celma augstu debesīs stiepjas trīs liepu stumbri, kur viena apkārtmērs ir iespaidīgs – 2,50 metri. Aldis šo brīnumu nosaucis par „trejmāsiņām” un ir pārliecināts, ka nekur citur Latvijā nekas tāds nav sastopams. Apkārt „Kaukuriem” ir ļoti izteikts reljefs. Mežā atrodas īpaši dziļa grava. Kā izpētījis Alda kaimiņš, te atrodas 1918. gadā veidoti ierakumi, atradušās kauju aizsardzības zonas. „Te bijuši kādi 5000 karavīri, Madlienā vāciešus atsituši,” zina stāstīt A.Paeglītis.
 
Zāle kā mīksts paklājs
Aldis brīnās arī par zālīti, kas aug lejā pie dīķa – tā esot īpaši smalka un mīksta, gluži kā paklājs. Netālu no mājas pie graviņas aug īpatnēji koki. Vienā bumbierē dažādi bumbieri – vienā pusē gaiši, otrā – tumši. Abpus graviņas arī aug dažādi ozoli – vienam lapotnes vainags taisns kā svece un gaišs, otram – kupls un tumšs. 
 
Turpinās meža takas izveidi
Aldis saka – ja būtu vairāk laika, savā īpašumā varētu arī vairāk paveikt, bet ikdienā vīrietis strādā ar ceļu uzturēšanu saistītā darbā. Darbam „Kaukuros” atliek darba dienu vakari un brīvdienas. Aldis atklāj, ka viņam ir iecere turpināt iesākto meža takas izveidi, kā arī uzbūvēt skaistu stikla terasi pie mājas. Saimniekojot savā īpašumā, viņš uzgājis arī avotiņu, vēl jāizdomā, kā to iekārtot, lai varētu ērti paņemt no tā ūdeni.

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 16.07.2020.

Tuvākie notikumi

Jūlijs
4
7
8
13
14
20
21
28
Augusts
3
4
7
9
10
11
14
16
17
18
24
25
29
30
31
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai pēc ierobežojumu atcelšanas esi apmeklējis vai plāno apmeklēt publiskos pasākumus?

  • Aptauju arhīvs
Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?Būvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski