janvāris, baznīca janvāris, tilts

Labiekārtots Ogres vecupes krasts

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

09.11.2018 16:06

Ir pabeigti projekta “Ogres vecupes publiskās peldvietas labiekārtošana un ekoloģiskā līdzsvara paaugstināšana, paplašinot vides pieejamības iespējas” ietvaros paredzētie darbi.

 
Projekts īstenots Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) “Projektu vadlīniju “Ūdeņu aizsardzība” aktivitātes “Publisko ūdeņu pārvaldības”” konkursa ietvaros.
 
Ogres novada pašvaldības Ogres novada būvvaldes ainavu arhitekte Senija Proose un Meliorācijas inženiere Liene Zīliņa informē, ka projekta ietvaros Ogres vecupes krastā tika veikta niedru pļaušana un piekrastes zonas gultnes tīrīšana, uzstādīti jauni koka soli, atkritumu urnas, informācijas stends un norādes, kā arī izveidota vides pieejamības infrastruktūra vecupē, kas nodrošinās kvalitatīvāku un pieejamāku rekreāciju uz ūdens. Tāpat projekta ietvaros ir izbūvēta ģērbtuve ar pandusu, kur jau nākamajā vasarā, atpūšoties pie ūdens, varēs iekļūt māmiņas ar bērnu ratiņiem, kā arī cilvēki ar kustību traucējumiem, un atjaunota viena papildu ģērbtuve.
 
Projekta ietvaros veikti arī apzaļumošanas darbi. Vecupes pieguļošajā teritorijā iedēstīti dažādu šķirņu koki – trauslie vītoli un melnalkšņi. Projekta ietvaros ierīkotas divas funkcionālas bioievalkas liekā mitruma mazināšanai un virsūdeņu ātrākai novadīšanai no atpūtas zonām.
 
Pašvaldība aicina atbildīgi izturēties pret izbūvēto infrastruktūru un iepazīties ar informāciju, kas atrodama uz uzstādītā informācijas stenda. Tā vienā pusē lasāma informācija par vecupes vēsturi un rekreācijas zonas lietošanas noteikumi, savukārt otrā pusē lasāms un skatāms izglītojošs apraksts ar attēliem par vecupes pieguļošo teritoriju floras un faunas daudzveidību.
 
Kopējās projekta pieteikumā atbalstītās izmaksas bija 55555,56 eiro, no kuriem LVAF atbalstītās izmaksas bija 38 889 eiro, bet Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums - 16666,6 eiro.

 

 

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Marts
3
9
10
23
24
26
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?