Brīvības iela 24.04.2019.

Pašvaldības vadība apseko būvobjektus Ogrē

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

25.05.2018 15:20

24. maijā Ogres novada pašvaldības vadība apsekoja objektus Ogrē, kuros notiek būvdarbi. Apsekošanas mērķis – iepazīties ar būvniecības gaitu, sarežģījumiem, atlikušajiem darbiem, darbu pabeigšanas termiņiem.

 
Apsekošanā piedalījās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, pašvaldības speciālisti, atbildīgie projektu vadītāji, būvniecības uzņēmumu pārstāvji, būvuzraugi.
 
Skvēra skatuves izbūvei vēl nepieciešams pusotrs mēnesis
Skvērā pie ēkas Brīvības ielā 18, kur kādreiz atradās iecienītā kafejnīca “Pie Zelta liepas”, turpinās skvēra pārbūves 1. kārtas darbi – jau ir izbūvēts strūklaku komplekss “Digitālais ūdens aizkars”, ko veido divas atsevišķas strūklakas ar sinhronizēti savienotām ūdens padeves sistēmām, ierīkoti ūdensapgādes un kanalizācijas ārējie tīkli, izveidota ilgtspējīga lietus ūdens tekne un ieklāts segums ap strūklakām. Skvērā ir izbūvēts jauns apgaismojums. Turpinās brīvdabas skatuves būvniecības darbi, to pabeigšanai nepieciešams vēl pusotrs mēnesis. Šobrīd tiek risināti jautājumi par skatuves vizuālo tēlu. Kad skatuve būs pabeigta, tiks veikti labiekārtošanas darbi, izbūvēta piekļuve ēkai “Pie Zelta liepas” – nobruģēts ceļš, izbūvēta terase pie šīs ēkas. Šī objekta būvuzraugs Artūrs Kazimiraitis ir pārliecināts, ka skatuves izbūve un teritorijas labiekārtošanas darbi skvērā tiks pabeigti līdz 24. augustam un jau pilsētas svētkos skatuvi būs iespējams izmantot svētku programmas pasākumu organizēšanai. Šogad plānots uzsākt arī projekta 3. kārtā plānotos darbus – sabiedriskās tualetes izbūvi, kas atradīsies starp jauno skatuvi un ēku Brīvības ielā 18.
 
Ēkā Brīvības ielā 18 uz pilsētas svētkiem atvērs TIC
Tāpat turpinās pašas ēkas “Pie Zelta liepas” renovācijas darbi. Ēka ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, ko pamatīgi skāris laika zobs. Pašvaldība šo vēsturisko ēku un tai piegulošo teritoriju 2543 m2 platībā iegādājās 2015. gadā. Šobrīd ir jau pabeigti ēkas fasādes darbi, turpinās iekšdarbi. Būvuzņēmuma “Pilnsabiedrība “Compaign un ULRE”” pārstāvis Reinis Gulāns atklāja, ka renovācijas darbu ietvaros būtībā par 90 % ēka ir izbūvēta no jauna, jo tās konstrukcijas bija ļoti sliktā tehniskajā stāvoklī. Ēkas pirmajā stāvā atradīsies Ogres novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) un kafejnīca, otrajā un trešajā stāvā – dienesta viesnīca skolēniem, sportistiem, pilsētas viesiem. Uzņēmums plāno darbus ēkā pabeigt līdz 10. augustam (pelēkā apdare), pilnībā pabeigtas būs TIC telpas un sanitārais mezgls. Kafejnīcas ieceri plānots īstenot sociālās uzņēmējdarbības veidā sadarbībā ar novada sociālajām institūcijām, sniedzot iespēju jaunajiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām apgūt profesiju, strādāt un nopelnīt iztiku. Kā uzsver Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, ēkas atjaunošanā ir ieguldīti lieli finanšu līdzekļi, tāpēc ir svarīgi, lai tie nestu sabiedrisku labumu – piemēram, veicot šādu sociālu uzņēmējdarbību un nodrošinot atbilstošas telpas Tūrisma informācijas centra pakalpojumu sniegšanai. Tūrisma informācijas centra jauno biroju apmeklētājiem plānots atvērt līdz Ogres pilsētas svētkiem.
 
Kāpņu un liftu izbūvi tunelī plānots pabeigt augusta sākumā
Darbi turpinās blakus skvēram esošajā gājēju tunelī zem dzelzceļa, kur tiek veikts kāpņu remonts un lifta pacēlāju izbūve. Darbus veic pilnsabiedrība “Guliver Construction”. Lifta izbūves darbi aizkavējās, jo, demontējot esošos granīta pakāpienus, lai izbūvētu lifta pamata platformu, tika konstatēts, ka esošie tuneļa laidi, uz kuriem atradās esošie granīta pakāpieni, ir neapmierinošā stāvoklī, esošā konstrukcijas neatbilst būvnormatīvu prasībām. Rezultātā pašvaldībai vajadzēja izsludināt konkursu uz jauna būvprojekta izstrādi un būvniecību jaunu pakāpienu izbūvei, tas būvniecības gaitu uz brīdi apstādināja. Darbu gaitā atklājās vēl kāds sarežģījums, kam bija jāmeklē risinājums. Demontētie pakāpieni tika aizvesti piezāģēšanai atbilstoši izstrādātajam būvprojekta risinājumam, bet šī procesa gaitā atklājās, ka apstrādes procesa laikā šie granīta pakāpieni drūp un plaisā. Šobrīd ir pasūtītas jaunas granīta plāksnes esošā projekta budžeta ietvaros (līdzekļi ietaupīti, jo nav iespējams veikt veco granīta plākšņu zāģēšanu), kas tiks piegādātas augusta sākumā. Ir veikta esošo betona konstrukciju demontāža un notiek jauno pakāpienu konstrukcijas izbūve, lifta pacēlāju platformas izbūve (tie tunelī atradīsies pie mākslas skolas un pie Ogres dzelzceļa stacijas perona) atbilstoši jaunajam projekta risinājumam. Tiks betonēti jauni pakāpieni, uz kuriem tiks uzklātas jaunās granīta plāksnes. Uz kāpnēm paredzēts izbūvēt arī sliedes bērnu ratiņiem, velosipēdiem. Objekta būvuzraugs Ingus Asarītis informēja, ka darbi tunelī tiks pabeigti līdz 10. augustam.
 
E. Helmanis uzsvēra, ka šis objekts ir vitāli svarīgs pilsētas iedzīvotājiem, pa to pārvietojas ļoti daudz iedzīvotāju, objekts jāpabeidz pēc iespējas ātrāk.
 
Kultūras centrā jaunas kāpnes un teātris

Domes vadība iepazinās arī darbiem Ogres novada Kultūras centrā (ONKC), kur notiek vērienīgi darbi – ieejas kāpņu pārbūve, kāpņu remonts, vasaras dārza pārbūve un kamerteātra telpu vienkāršota atjaunošana. Šobrīd pie ONKC turpinās granīta pakāpienu un bruģakmens izbūve, kā arī pārejas betonēšana. Pie kāpnēm plānota vieta apstādījumiem, uz kāpnēm atradīsies puķu podi. Zem kāpnēm tiek ierīkota telpa izstāžu zālei, kas ar stiklotu ārsienu būs savienota ar vasaras dārzu. Būvuzņēmējs sola, ka ONKC kāpņu pārbūves darbi tiks pabeigti jūnija vidū.
 
Ir noslēdzies arī būvniecības iepirkums stāvlaukuma pie ONKC pārbūvei, darbus plānots uzsākt 1. jūnijā un pabeigt pāris nedēļu laikā. E. Helmanis projekta vadītājiem uzdeva īpaši sekot līdzi, lai laukuma pārbūve tiktu veikta kvalitatīvi un lietus ūdens kanalizācijas izbūvē tiktu ievērotas visas tehnoloģijas, lai vēlāk laukumā neveidotos iesēdumi.
 
Aktīvi notiek arī remontdarbi kamerteātra telpās, kurās iepriekš atradās Ogres Vēstures un mākslas muzejs. Tajā plānotā ietilpība – līdz 200 cilvēki. ONKC vadītāja Antra Purviņa skaidroja, ka teātra skatuve būs mobila, pārvietojama, šajās telpās plānots radīt arī kino. Ir tapis arī šīs zāles tehniskā aprīkojuma projekts, tiek sagatavots iepirkums. Būvuzņēmuma pārstāvis solīja, ka darbi teātra telpās tiks pabeigti līdz 24. augustam.
 
“Kultūras centra kāpņu remontdarbu aizkavēšanās iemesli bijuši objektīvi. Kad objekts ir jāsalāgo ar padomju laika būvēm, tas prasa zināmu priekšizpēti – patieso stāvokli var redzēt tikai pēc konstrukciju atsegšanas. Kultūras centra kāpnes bija bīstamas. Nacionālā apvienība spēja piesaistīt Saeimas deputātu kvotu naudu gan kāpnēm, gan skvēra izbūvei. Pieliekot pašvaldības finansējumu, varēsim šos objektus savest kārtībā,” pēc iepazīšanās ar darbiem ONKC viedokli pauda E. Helmanis.
 
Jauno bērnudārza filiāli atklās pirms jaunā mācību gada
Pašvaldības vadība apmeklēja arī jaunās bērnudārza “Strautiņš” filiāles telpas Parka ielā, kur šī gada septembrī plānots atvērt 4 jaunas grupas. Līdz bērnudārza svinīgai atklāšanai augusta beigās būvuzņēmējam vēl jānovērš atsevišķas nepilnības. Apskatot telpas, E. Helmanis pauda prieku un gandarījumu par paveikto darbu – bērni varēs uzturēties siltās, mājīgās un gaišās telpās. Katrai grupai ir izbūvēta garderobe, rotaļu istaba, sanitārais mezgls, atsevišķa guļamistaba. Ir arī atsevišķa telpa, kur notiks sporta nodarbības un pasākumi. Pie ēkas izbūvēti rotaļu laukumi un stāvlaukums.
 
Darbi notiek arī ēkā Upes prospektā 16, kur kādreizējā skolas ēka tiek pielāgota sociālā dienesta vajadzībām. Notiek nopietni ēkas demontāžas darbi. “Piesaistot finansējumu no VARAM, mēs izveidosim vienotu sociālo centru, kur mūsu iedzīvotāji vienuviet varēs saņemt visus sociālā dienesta pakalpojumus, ēkā atradīsies arī nevalstiskās organizācijas, kas darbojas sociālajā jomā. Šobrīd īrējam telpas Pārogrē, bet iedzīvotājiem tas nav ērti – jābrauc ar autobusu. Jau tuvākajā laikā jaunā ēka tiks izbūvēta, un iedzīvotāji atkal visus pakalpojumus varēs saņemt tepat pilsētas centrā,” sacīja E. Helmanis.
 
Līdz jaunajam mācību gadam darbi tiks pabeigti Ogres 1. vidusskolā
Novada lielākajā skolā, Ogres 1. vidusskolā, ir pabeigti remontdarbi 1. un 2. korpusā, turpinās 3. korpusā projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Ogres 1. vidusskolā” ietvaros. Ēkā tiek veikta ārsienu un cokola siltināšana, bērniņu un pagrabstāva pārseguma siltināšana, logu nomaiņa, apkures sistēmas pārbūve, decentralizētas ventilācijas sistēmas ierīkošana, saules foto voltāžas paneļu uzstādīšana, ārdurvju nomaiņa. Būvuzņēmuma pārstāvis informēja, ka šobrīd ir pabeigtas divas trešdaļas no visiem darbiem, atlikuši 3. korpusa fasādes darbi, iekšpagalma sakārtošana un labiekārtošanas darbi. Intensīvāk darbus plānots uzsākt pēc mācību gada beigām, lai netraucētu skolēniem un skolotājiem. Līgumā paredzēts, ka darbi jāpabeidz līdz 1. septembrim, bet uzņēmējs prognozē tos pabeigt līdz 30. jūlijam. E. Helmanis un G. Sīviņš uzsvēra, ka būvuzņēmējam īpaša vērība jāpievērš ventilācijas sistēmas kvalitatīvai darbībai, īpaši skolas 3. korpusā, kur mācās pirmo četru klašu skolēni, telpas ir nelielas, klasē mācās daudz skolēnu, kā arī jāapmāca skolas darbinieki, kā rīkoties ventilācijas darbības traucējumu gadījumos.
 
J. Čakstes prospektu asfaltēs nākamgad
Jāņa Čakstes prospektā notiek būvdarbi projekta “Jāņa Čakstes prospekta pārbūve II kārta - Jāņa Čakstes prospekts, Ogre” ietvaros. Visā rekonstruējamā posmā (1265 m) ir veikta asfalta seguma frēzēšana, notiek lietus ūdens notekas kanalizācijas izbūve un vājstrāvas tīklu izbūve. Pēc šo darbu veikšanas turpināsies ceļa seguma izbūve, ieklāti šķembu slāņi. Būvuzņēmējs (SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””) skaidro, ka šo darbu veikšanai nepieciešams mēnesis. Paralēli tiks veikta arī gājēju celiņa un veloceliņa izbūve. Asfaltēšanas darbi tiks veikti nākamgad. Darbi J.Čakstes prospektā tika uzsākti šī gada aprīlī un saskaņā ar līgumu tie jāpabeidz 12 mēnešu laikā, neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu. Izbūvējot objektu, pilsēta iegūs vēl vienu sakārtotu satiksmes infrastruktūras objektu – ar pārbūvētu brauktuvi, pārveidotiem krustojumiem un nobrauktuvēm, atjaunotām sabiedriskā transporta pieturvietām, uzlabotu satiksmes drošību un vides pieejamību, jaunu ielas apgaismojumu, labiekārtotu teritoriju, kā arī ar jauniem, mūsdienu standartiem atbilstošiem inženierkomunikāciju tīkliem zem ielas (lietus ūdens kanalizācijas tīkli, sadzīves kanalizācijas tīkli, elektroapgādes tīkli, vājstrāvas tīkli, gāzes apgādes tīkli, apgaismojums).
 
E. Helmanis informēja, ka šobrīd notiek priekšizpētes darbi, lai varētu plānot trošu tilta izbūvi no Lašupēm (netālu no Indrānu ielas, bērnu rotaļlaukuma) līdz Brīvības ielai (pie veikala “Rībelīte”).
 
Novads attīstās, jo tiek piesaistīti finanšu līdzekļi
Pēc visu minēto objektu apsekošanas E. Helmanis visiem minēto projektu vadītājiem uzdeva stingri sekot līdzi būvniecības gaitai un kvalitatīvai izpildei, regulāri informēt par projektu darbu grafiku un izpildes termiņu. Priekšsēdētājs atzina, ka pilsēta un novads attīstās, pateicoties finanšu līdzekļu piesaistei. “Ja spējam piesaistīt finanses, tad spējam attīstīties. Pašai pilsētai finanses pietiek, lai nodrošinātu savas vajadzības un īstenotu savas funkcijas, par pašvaldības līdzekļiem mēs atjaunojam un asfaltējam ietves. Šogad plānojam asfaltēt Norupes ielu. Lai varētu realizēt šādus apjomīgus projektus, ir vajadzīgs papildu finansējums. Ar to piesaisti mums ir veicies gan iepriekšējā periodā, gan šobrīd, un arī turpmāk strādāsim, lai varētu attīstīties.”
 

 Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kartība 20.05.2021

Tuvākie notikumi

Maijs
2
3
4
5
7
8
9
14
16
19
21
23
26
27
28
29
30
31
Jūnijs
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Jūlijs
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Notikumu kalendārs
Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?