Brīvības iela 24.04.2019.

Meņģelē aizvadīti 70. sporta svētki!

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

13.08.2017 18:02

12. augustā Meņģelē visas dienas garumā valdīja ļoti rosīga gaisotne. Šeit bija iespēja doties makšķerēt, skriet, spēlēt bumbu, lekt, nūjot un darīt vēl daudz ko citu.

 

 

Sporta spēles agrā rītā sākās ar makšķerēšanas sacensībām, kurās varēja piedalīties gan ģimenes, gan individuāli. Pēc šīm sacensībām sekoja svinīga svētku atklāšana ar visu dalībnieku došanos gājiena apkārt Meņģeles stadionam. Vēlāk dalībniekus un viņu līdzjutējus uzrunāja un sveica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, Meņģeles pagasta pārvaldes vadītāja Ieva Jermacāne.
 
I.Jermacāne pateicās ikvienam svētku dalībniekam, kurš piedalās svētkos, un atzina, ka svētku pastāvēšanas laikā, 70 gadu garumā, pasaulē nākušas trīs paaudzes, un pauda cerību, ka šī pēctecība turpināsies un pieaugs, lai svētki notiktu vēl vismaz 70 gadus.
 
Pēc I.Jermacānes svētku uzrunas notika svinīga svētku karoga pacelšana, kuras laikā skanēja Meņģelei veltīta dziesma.
 
 
 
 
 
Pašvaldības domes priekšsēdētājs E.Helmanis pauda prieku par iespēju šajos svētkos būt kopā ar meņģeliešiem. Viņš aicināja atsaukties tos, kuri piedalījušies pirmajos Meņģeles sporta svētkos. Šim aicinājumam atsaucās viens seniors - meņģelietis Andris Tobiass. Priekšsēdētājs vēlēja ikvienam no svētku dalībniekiem pēc 70 gadiem atsaukties šādam pat aicinājuma, un, lai tas būtu iespējams, E. Helmanis aicināja sportot un uzturēt možu garu, tad arī būs iespēja nodzīvot bagātu mūžu. “Paldies, meņģelieši, par to, ko jūs darāt, ka veicināt piederības sajūtu un apziņu, ka esat meņģelieši,” pateicās priekšsēdētājs, atzīstot, ka Meņģelē jūtas nevis kā ciemiņš, bet gan kā mājās.
 
Svinīgās atklāšanas brīdī A.Mangulis un I.Jermacāne sveica ģimenes, kurās pēdējā gada laikā ir piedzimuši bērniņi. Pašvaldības simbolisko dāvaniņu, Zaļo čiekuru, saņēma Marta Vītoliņa, Justīne Šmite un Markuss Jespers. Par bērniņu sveikšanu var lasīt šeit.
 
Pēc svētku ceremonijas svētku dalībnieki palaida gaisā krāsainus svētku balonus un devās uz sacensību vietām.  
 
Meņģelietis A.Tobiass atklāj, ka šobrīd viņam ir 82 gadi. Viņš dzimis un audzis Meņģelē, par sievu gan apņēmis zemgalieti Edīti, ar kuru kopā jau ir 58 gadus. Sirmais kungs atminējās, ka pirms 70 gadiem, kad viņš mācījās 4. klasē, sporta svētkus Meņģelē organizēja sporta skolotājs Jānis Lauks. Tolaik gan ļoti daudz dalībnieku nav bijis, volejbolu spēlējušas divas trīs komandas. Notikusi arī tāllēkšana, augstlēkšana, skriešana. Smilšu bedri skolotājs izracis turpat tautas nama pagalmā. “Meņģelē vienmēr volejbols ir bijis vadošais sporta veids. Kādreiz Meņģelē ieradās sporta entuziasts Ivars Krampis, gribēja mums iemācīt spēlēt basketbolu, bet no tā viņam nekas neiznāca,” smaidot atminas A.Tobiass, piebilstot, ka Meņģelē izveidojusies arī spēcīga riteņbraucēju komanda, kas bija iekļauta arī “Vārpas” izlasē. Kad A.Tobiass absolvējis Meņģeles septiņgadīgo skolu, devies mācīties uz Ērgļu vidusskolu, vēlāk studējis Lauksaimniecības akadēmijā. “Esmu meņģelietis pēc būtības, un nezinu tādus sporta svētkus, kuros neesmu piedalījies. Kad mācījos citās skolās, tad gan sporta svētkos sanāca cīnīties meņģeliešiem pretiniekos,” smaidot saka A.Tobiass, kuram volejbols vienmēr bijis tas tuvākais sporta veids. Sieva Edīte smejot teic, ka uz sportu pat visu dzīvi izjutusi greizsirdību, sakot, ka Andrim ir divas sievas – Edīte un volejbols. Ziemā A.Tobiass iecienījis distanču slēpošanu. Sirmais kungs atklāj, ka viņa garā mūža noslēpums esot kustēšanās. “Jā, tieši kustībā ir tas noslēpums! Ja es varētu, visus ar varu dzītu kustēties. Es pats strādāju savā mežā, katru dienu. Pagājušajā gadā vien izstrādāju 200 kubikmetrus meža. Pirms 30 gadiem es saslimu ar astmu, un nekas labāk to neārstē, kā meža gaiss,” atklāj meņģelietis. Runājot par savu vēlējumu aktīvajiem Meņģeles sporta svētku dalībniekiem, A.Tobiass ar smaidu saka: “Tikai jācīnās! Tie, kuri cīnīsies, spēs pārdzīvot zaudējumus un atkal celsies, tie arī laulībā spēs ilgus gadus nodzīvot!”
 
Sporta svētku laikā dalībniekiem komandās un individuāli bija iespēja sacensties volejbola, futbola spēles meistarībā un šautriņu mešanā, dažādās vieglatlētikas disciplīnās, doties skrējienā apkārt ezeram, nūjot, kā arī izmēģināt spēkus dažādās netradicionālās sporta stafetēs un uzdevumos.
 
Svētku noslēgumā neizpalika veiklāko apbalvošana, salūts un kopīga balle.
 
Sporta spēles tiek organizētas ar mērķi turpināt Meņģeles pagasta sporta tradīcijas un veicināt sporta attīstību Latvijas laukos un tās organizē Meņģeles pagasta pārvalde sadarbībā ar Meņģeles makšķernieku biedrību.

 

 

 

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kartība 20.05.2021

Tuvākie notikumi

Maijs
2
3
4
5
7
8
9
14
16
19
21
22
23
26
27
28
29
30
31
Jūnijs
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Jūlijs
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Notikumu kalendārs
Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?