Ogres upe, jūlijs, 2017

Ziemassvētku pasākumi Suntažu vidusskolā

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

05.01.2017 09:47

Ar 19.decembri aizsākās gaišs un neparasta satraukuma pilns Ziemassvētku gaidīšanas laiks.

 

Svētkiem viss gatavs - tērpi sašūti, teksti iemācīti, skola izrotāta, bet, ja nu Ziemassvētku vecītim īpašumā ir tikai kamanas!? No sniega ne miņas! Nē, viss kārtībā. Braukdams ar velosipēdu, viņš ir klāt pirmajā Ziemassvētku pasākumā 1.- 4.klasei “Sniegavīra Ziemassvētki”.
 
Kā uzcelt sniegavīru bez sniega? Uz šo jautājumu var atbildēt Mākslas skolas skolotāja Inese Birža un 2.klase. 1.klases sniegpārsliņu deja atmosfēru rada vēl ziemīgāku, līdz 4.klases velnēni ierodas ar pavisam citu ideju - nopostīt uzcelto skaistuli. Bet, pateicoties 3.klases rūķiem un pozitīvajām emocijām, labais uzvar - sniegavīrs atkal ir goda vietā un priecē gan Ziemassvētku vecīti, gan palīdz 1.- 4.klases korim uzburt svētkus dziesmās.
 
Nav ilgi jāgaida un sākas svētki pilī. Tur šoreiz notiek “Kaķu un peļu Ziemassvētki”. piecgadīgie pelēni un sešgadīgie kaķēni dzied, dejo, iet rotaļās, jo sagaidījuši pie sevis ne tikai Ziemassvētku vecīti, bet arī pils karali (direktors Mārtiņš Leja) un karalieni (mācību pārzine Skaidrīte Andževa).
 
Svētkus turpina 5.- 8.klases grupa ar “Velnēna Ziemassvētkiem”. Teātra pulciņa aktieri ne tikai ienes labestīgu gaisotni, bet nerātno velnēnu pārliecina darīt labus darbus, kas noteikti kļūst vienkāršāk, skatoties 5.klases sirsnīgajā dejā, klausoties 6. a un b klases dzejoļos un dziesmās. 7.un 8.klases sveču gaisma atmosfēru padara vēl labvēlīgāku, kā rezultātā Velnēna pārvērtības notiek visu skatītāju acu priekšā.
 
Nākamajā dienā pie sevis aicina “Suntiņu” jaunākā grupa ar izrādi “Vecīša cimdiņš”. Čaklākie skatītāji pēc dāvanu saņemšanas mēģina uzspēt uz 9.-12.klases izrādi ”Trīs zvaigznes”. Sižetisko līniju izvēlējusies 11.klase, atspoguļojot Latvijas novadu pērles arhitektūrā, mākslā, literatūrā, iedzīvinot “Straumēnu” latviskās vērtības un emocijas šajā svētku vakarā. Emocionāli spēcīgi! Bet katra klase demonstrēja atsevišķu novadu daiļdarbu savā režijā. Var tikai sajūsmināties par jauniešu izdomu un aktierspēli.
22.decembrī “Suntiņu” vidējā grupa ar izrādi “Ziemassvētku krāsas” izkrāsoja kluso Ziemassvētku laiku daudz jautrāku un krāsaināku.
 
Jau tradicionāli katros Ziemassvētkos, noslēdzot 1. semestri, Suntažu vidusskolā tiek organizēta Ziemassvētku eglīte skolēniem, kuri mācījušies no 7 līdz 10 ballēm un viņu vecākiem. Skolēni saņem Atzinības rakstus par labām un teicamām sekmēm mācībās, viņu vecāki tiek sveikti ar Pateicības rakstiem par ģimenes atbalstu bērnu mērķtiecīgam mācību darbam skolā. Skolēnus sveic arī Suntažu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ronis un grāmatvede Helga Elksne. Skolēnus, viņu vecākus un skolotājus sagaida pārsteigums – svētku koncerts ar viesmāksliniekiem - grupu “Putnu balle”, kā arī kopīga fotografēšanās un svētku mielasts.
 
Šogad mūsu skolā bija 44 šādi skolēni, no kuriem desmit mācās uz 8 - 10 ballēm. 4 ģimenēs bija divi un pat trīs bērni, kuru mācību darba rezultāts ir augstākajā līmenī.
 
Šie skolēni ir:
4. klase - Elizabete Dika, Elizabete Donska, Daniils Gulovs, Ieva Iļjina, Anita Liepiņa, Rainers Grecs;
5. klase - Tomass Andrukovičs, Laura Bērziņa, Mareta Maskoļūna, Ivars Melnis; 6.a klase: Betija Elza Eiduka, Jānis Mārtiņš Īvāns, Marta Marija Maurāne;
6.b klase - Īrisa Brička, Mārtiņš Eiduks, Anete Kalniņa, Adriana Krūze;
7. klase – Alise Ceimere, Liene Grava, Kristers Krists Sūna;
8. klase – Artis Farins, Paula Galauska, Daniels Krūze, Santa Makarova, Patrīcija Pavlova;  
9. klase - Roberts Eiduks, Toms Valdemārs Eiduks, Helēna Gintere, Dita Grava, Nils Eduards Jakobsons, Una Juškāne, Elīna Ozola, Annija Daniela Rogule;
10. klase - Kitija Kļaviņa, Margarita Morozova;
11. klase – Juta Buklovska, Ieva Grava, Zane Jēkabsone, Laura Ozola,
Signe Zutere;
12. klase - Evija Andersone, Krista Barane, Ilze Glaudiņa, Zane Kampa.
 
Informāciju sagatavoja direktora vietnieces Gunta Būmeistare un Skaidrīte Andževa

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 16.07.2020.

Tuvākie notikumi

Jūlijs
4
7
8
13
14
20
21
28
Augusts
3
4
7
9
10
11
14
16
17
18
24
25
29
30
31
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai pēc ierobežojumu atcelšanas esi apmeklējis vai plāno apmeklēt publiskos pasākumus?

  • Aptauju arhīvs
Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?Būvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski