Ogres upe, rudens, 2020. Brīvības iela, rudens, 2020

Krapē likti pamati tautas mūzikas instrumentu muzejam

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

05.10.2018 14:37

Septembra beigās Ogres novada Krapes pagasta “Krapēs”, pateicoties Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansiālajam atbalstam,  tika atvērts tautas mūzikas instrumentu muzejs.

 
Tajā sakrāti daudzveidīgie seni un tradicionāli latviešu mūzikas instrumenti un sniegta informācija par instrumentu ražotājiem, amatniekiem un spēlmaņiem. Muzeja idejas iniciatori un īstenotāji ir tautas mūzikas biedrība "Skaņumāja", kuras kodols ir ģimene – Ilmārs Pumpurs un Sandra Lipska. Patiesībā muzejs domāts kā līdzeklis, kur iepazīstināt ar senajiem mūzika instrumentiem potenciālos to spēlētājus. Šo prasmju nodošana tālāk ir viens no tautas mūzikas biedrības “Skaņumāja” galvenajiem uzdevumiem. Nākotnē stendiem paredzēts pievienot QR kodu, ar kura palīdzību muzeja apmeklētāji varētu noklausīties senā instrumenta spēli. Viens šāds kods jau pievienots cītarai.
 
Muzeja atklāšanā pateicības vārdus teica Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” padomes locekles Ligita Lastmane - “Zelmas maiznīca” saimniece un Aija Romanovska – Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja.
 
Senos instrumentus spēlēja Ķekavas muzikantu kopa “Brička”, kuras repertuārā bija 19.-20.gs. sākuma ziņģes un mūzika.
 
Muzeja zāle piemērota dažādiem pasākumiem, nelieliem koncertiem, semināriem mūzikas instrumentu spēles apguvei vai kādām citām nodarbībām.
Ekspozīcija būs nozīmīgs ieguldījums Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma popularizēšanā un saglabāšanā.

Biedrības "Skaņumāja" projekts ""Skaņumājas" tautas mūzikas centrs” īstenots Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 ietvaros. Līdzfinansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”. Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.
 
Foto: Anita Saka

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Oktobris
5
6
13
30
Novembris
2
3
5
9
10
16
19
21
23
24
26
27
28
30
Notikumu kalendārs

Aptauja

Kā jūs izbaudāt Latvijas zelta rudeni?

  • Aptauju arhīvs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?