Ogres upe, jūlijs, 2017

Saulgrieži Plāteres pilskalnā

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

21.06.2018 16:52

Vakar, 20.jūnijā, Madlienas pagastā Plāteres pilskalnā vietējie iedzīvotāji un viesi sagaidīja Saulgriežu pirmos mirkļus.

 
Pasākuma ietvaros bija iespēja iemācīties pīt vainagus, siet pirts un zāļu slotas, darināt zāļu paklājus un nogaršot pašu gatavotu sieru. Visās aktivitātēs piedalījās gan pieaugušie, gan mazie pasākuma apmeklētāji. Bija arī divi jaunieši no ārzemēm (Vācijas un Itālijas), kuri atrodas Latvijā brīvprātīgajā apmaiņas programmā un kurus līdz sirds dziļumiem aizkustināja tik tradicionāls pasākums. Kā minēja paši jaunieši, viņu mājās ar tādu krāšņumu netiek sagaidīti nevieni svētki.
 
Kamēr pasākuma apmeklētāji atpūtās un baudīja cienastus, uzstājas Jēkaba Nīmaņa etnomūzikas grupa, taču viesiem bija arī iespēja nodejot kādu tautas deju kopā ar Ogres danču klubu un grupu “Grodi”.
 
Vakara gaitā, kad norisinājās saules pavadīšana, Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis tika iecelts par Jāņu tēvu un Ogres novada Kultūras centra direktore Andra Purviņa par Jāņu māti. Jāņu tēva galvenais uzdevums bija gādāt par ugunskuru, bet Jāņu māte visiem pasākuma ciemiņiem dāvāja īstu pašgatavotu sieru. Galveno Saulgriežu vakara tradīciju īstenoja E.Helmanis – ugunsrata ripināšana no kalna.
 
Saulgrieži un to tradīciju izkopšana ik vienam no mums palīdz apvienoties un sajust tautas vēsturi un tās varenību.


Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 16.07.2020.

Tuvākie notikumi

Jūlijs
4
7
8
13
14
20
21
28
Augusts
3
4
7
9
10
11
14
16
17
18
24
25
29
30
31
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai pēc ierobežojumu atcelšanas esi apmeklējis vai plāno apmeklēt publiskos pasākumus?

  • Aptauju arhīvs
Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?Būvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski