janvāris, baznīca janvāris, tilts

Mākslas skolā apskatāma izstāde “Mākoņi”

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

30.10.2017 13:40

Līdz 4. novembrim Ogres Mākslas skolā apskatāma Signes Kraukles un Žanetes Žvīgures darbu izstāde. Mākoņu tēmu Ž.Žvīgure risinājusi trauslā porcelāna apgleznojumos, S. Kraukle - papīra dizaina objektos.

 
Māksliniece Signe Kraukle stāsta: “Izstādei radītie darbi tapuši īsā laikā, bet par to domājot un sevi šaustot divu gadu garumā. Papīrs ir ļoti vienkāršs, bet arī sarežģīts materiāls. Bieži vien kāda forma, ideja rodas un realizējas procesā. Atkārtot ir grūti. Katrs objekts ir atšķirīgs. Tas ir aizraujoši, un vienmēr varētu sākt strādāt tajā brīdī, kad jābeidz. Mākonis… Es esmu diezgan racionāli un konstruktīvi domājoša, bet reizēm arī man gribas pasapņot. Ikkatrs no mums kādreiz ir iedomājies “kas būtu, ja būtu…”, veroties mākoņos. Mākoņi vasaras dienā! Pat nevar iedomāties, ja tā nebūtu. Saules apmīļoti, balti, ar zelta maliņu. Tā kā bērni zīmē saules starus, kas spraucas caur mākoņiem. Sapņotājiem… Bet mākonis ir mūsu apziņā - mūsu mīļie noraugās no mākoņu maliņas un no mākoņa nolaižoties, kāda maza dzīvība kā eņģelis atradis jaunas mājas uz zemes. Izrādās, ka mākonis ir visa sākums un beigas?”
 
Māksliniece Žanete Žvīgure par kobalta gleznojumiem: “Iepriekšējos gados Rīgā notika divas manas personālizstādes, veltītas jūras un mākoņu tēmai. Šajā izstādē ir šo abu kolekciju izlase un arī jauni porcelāna apgleznojumi. Tā ir laba iespēja parādīt savu “zilā kobalta apgleznojuma” ciklu, lai turpmāk sāktu strādāt pie citas tematikas. Izstāde “Mākoņi” ir mana sadarbība ar kolēģi Signi Kraukli, ļoti radošu mākslinieci, un šī ir trešā mūsu kopīgi veidotā izstāde. Porcelāna apgleznojumos dominē romantizēti dabas tēli - jūra, debesis, ziedi. Maniem darbiem raksturīgs grafisks izteiksmes veids, darbi ir zīmēti ar spalvu. Līniju ritmu papildina spoži zelta un platīna laukumi. Porcelāna darbi ir vairākkārt apdedzināti 800 grādu temperatūrā, veidojot daudzslāņainu krāsu klājumu. Jaunākajos darbos esmu izmantojusi zemglazūras augstā apdedzinājuma kobalta apgleznošanas tehniku, kā arī apgleznojumu ar kobalta un vara sāļiem. Brīdī, kad skatīsieties izstādes darbus, pasapņojiet un izbaudiet viegluma sajūtu!”
 

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Marts
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?