Ogres upe, jūlijs, 2017

Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena Ogrē

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

04.05.2017 18:17

Latvija šodien svin visjaunākos valsts svētkus – Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu.


Ogrē svētku diena sākās ar ekumēnisko dievkalpojumu Ogres Sv. Trīsvienības baptistu draudzē, pēc dievkalpojuma iedzīvotāji pulcējās pie balti klātiem galdiem baznīcas dārzā.
 
Baltā galdauta svētki, kas Latvijā veidojas kā tradīcija, sagaidot Latvijas simtgadi, šodien tika rīkoti arī vairāku māju pagalmos Ogrē, pie viena galda kopā pulcinot māju iedzīvotājus, kaimiņus, draugus.
 
Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena šogad nozīmīga ir ogrēnietei, ilggadējai Ogres sociālā centra vadītājai Intai Auziņai – viņai šajā mūsu valsts vēsturē un katra Latvijas iedzīvotāja dzīvē svarīgajā dienā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis un pasniedza apliecinājuma rakstu par Ogres novada pašvaldības augstākā apbalvojuma – Ogres Goda pilsoņa titula – piešķiršanu par mūža ieguldījumu sociālajā darbā, sociālās palīdzības sistēmas izveidē un attīstībā. I.Auziņu sveica domes priekšsēdētāja vietniece sociālo lietu jautājumos, Ogres novada Sociālā dienesta vadība, Ogres sociālā centra darbinieki, Intas bijušie kolēģi. Svinīgajā svētku pasākumā pašvaldības domes priekšsēdētājs un viņa vietniece izglītības, kultūras un veselības lietu jautājumos Ineta Tamane, sveica arī ilggadējo kultūras darbinieci Dainu Raitumu – viņai piešķirts Latvijas Valsts apbalvojums – Atzinības Krusts. Savu bijušo kolēģi sveica Ogres kultūras darbinieki un Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa.
 
Svētku turpinājumā iedzīvotāji un pilsētas viesi kuplā skaitā pulcējās pilsētas centrā , kur svinīgi tika atklāts Ogres Vēstures un mākslas muzeja jaunā ēkā – kādreizējā bankas ēka pēc pārbūves kalpos mūsu novada kultūrvēsturisko vērtību nodošanai nākamajām paaudzēm. Pēc lentas pārgriešanas ogrēniešiem un pilsētas viesiem bija iespēja izstaigāt muzeja telpas un iepazīties ar interesantām ekspozīcijām, bet pēc tam pie muzeja ieejas pasākuma dalībnieki ar lielu interesi vēroja muzeja apģērbu kolekcijas tērpu skati, pārliecinoties, cik eleganti un gaumīgi, atbilstoši gadalaikiem un dažādiem dzīves notikumiem gan dāmas, gan kungi prata ģērbties Latvijā 20. – 30.gados.
 
Svētku diena turpinājās ar Ogrē jau par tradīciju kļuvušos Tvīda braucienu, ko 4.maijā jau vairākus gadu organizē kafejnīca un restorāns “M. Pūre” sadarbībā ar Ogres novada Kultūras centru un kurš ar katru gadu pulcē arvien lielāku dalībnieku un skatītāju pulku.
 
Tvīda braucienā pirmā un svarīgākā pietura šoreiz bija Ogres upes krastā, kur tika atklāts nozīmīgs pilsētas tūrisma infrastruktūras objekts – laipa pār Ogres upi, tā atdzīvinot pagājušā gadsimta 20. – 30. gada peldu kūrorta gaisotni, kāda tolaik valdīja Ogrē. Laipu atklāšanas pasākumā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis uzsvēra laipas simbolisko nozīmi – tā ir liecība Ogres kā kūrorta pastāvēšanai agrāk un vektors, kas norāda pilsētas virzību kūrortpilsētas statusa atjaunošanā. Svinīgo atklāšanas pasākumu kuplināja pūtēju orķestra “Horizonts” muzicēšana un Ogres novada Kultūras centra dejotāju etīdi “Kad krasti un paaudzes satiekas”. Jau vēstīts, ka laipu projekts realizēts ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.
 
Svētku pasākumos piedalījās Ogres novada pašvaldības sadraudzības pašvaldību pārstāvji – no Kelmes Lietuvā, Jehves Igaunijā, Slonimas Baltkrievijā, Čerņigovas Ukrainā un Bolnesas Zviedrijā. Svētku rītā viesus pieņēma Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, priekšsēdētāja vietnieces Ineta Tamane un Ilga Vecziediņa. Par godu svētkiem viesi mācījās dziedāt divas latviešu tautasdziesmas – “Kur tu teci, gailīti manu” un “Bēdu manu lielu bēdu”, pārrunāja par sadarbības paplašināšanas iespējam uns. Sadraudzības pašvaldību pārstāvji 3.maijā kopā ar Ogres novada pašvaldības speciālistiem piedalījās starptautiskajā seminārā saistībā ar Ogrē realizēto projektu “Laipas – Ogres upes un tās krastos augošo aizsargājamo biotopu un peldu kūrorta cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.
 
Svētku dienā tika sumināti arī Ogres Tautas teātra aktieri un režisors Jānis Kaijaks, kurš jau otro gadu pēc ieguvis Latvijas amatierteātru Gada režisora titulu. Teātra entuziastus sveica domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane.Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 06.08.2020.

Tuvākie notikumi

Augusts
3
4
10
11
17
18
24
25
29
30
31
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai pēc ierobežojumu atcelšanas esi apmeklējis vai plāno apmeklēt publiskos pasākumus?

  • Aptauju arhīvs
Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?Būvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski