Kā un kāpēc kļūt par brīvprātīgo?

Drukāt
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

01.04.2011 10:16

Kā un kāpēc kļūt par brīvprātīgo?
Par brīvprātīgo var kļūt jebkurš cilvēks, kas vēlas attīstīt un izmantot savas spējas un prasmes, kā arī gūt jaunu pieredzi, iesaistoties un ietekmējot dažādus sabiedriskos procesus. Pie tam, brīvprātīgs darbs nebūt nenozīmē darīt to, kas nepatīk. Brīvprātīgais pats izvēlas savām interesēm un vajadzībām atbilstošu nodarbošanos un laika apjomu, kuru var veltīt šim darbam - tās var būt gan vairākas dienas, gan pāris stundas mēnesī.
 
Ko dod brīvprātīgais darbs tā darītājam?
Brīvprātīgais darbs ir nozīmīgs posms jaunieša izglītošanās procesā, jo tas ir veids, kā iegūt praktiskās iemaņas jaunietim pašam gan individuāli, gan kopā ar citiem līdzīgi domājošajiem darbojoties, strādājot, veidojot un attīstot vidi sev apkārt. Tas attīsta jaunieša spējas iekļauties gan sabiedrībā, gan darba tirgū. Kā pilsoniskās sabiedrības veidotājam, jaunietim ir vieglāk integrēties sabiedrībā un izprast valstī notiekošos procesus.
 
Kur Latvijā var iesaistīties brīvprātīgajā darbā?
Trīs soļi, kā kļūt par brīvprātīgo:
1.     solis - uz baltas lapas saraksti sev interesējošās jomas, kurās Tu vēlētos veikt brīvprātīgo darbu.
2.     solis - pēc izdarītās izvēles noskaidro, kādas nevalstiskās organizācijas vai institūcijas veic darbu Tev interesējošā jomā.
3.     solis - sazinies ar organizāciju vai institūciju un izsaki savu vēlmi iesaistīties tās darbā, kļūstot par brīvprātīgo!
 
Tur nav nekā sarežģīta un neiespējama, tikai ''vajag pārkāpt pirmo kautrības soli, izvēlēties sev piemērotāko organizāciju un atvērt durvis sakot - Te es esmu un es gribu kaut ko darīt. Tev noteikti radīsies pirmie pienākumi un varēsi izmēģināt spēkus kādā sev interesējošā sfērā, kurā varbūt iepriekš neesi uzdrošinājies darboties". (Latvijas jaunatnes padome. Žurnāls „Neformālis. -  Latvijas jaunatnes padome ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu: Rīga, 2006. - 15.lpp.)

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 30.11.2020.

Tuvākie notikumi

Novembris
2
3
5
9
10
16
19
21
23
24
26
27
28
30
Janvāris
2
3
5
7
14
21
27
Notikumu kalendārs

Aptauja

Kā jūs izbaudāt Latvijas zelta rudeni?

  • Aptauju arhīvs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?