Eiropas brīvprātīgais darbs (EBD/EVS)

Drukāt
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

01.04.2011 10:23

 

 

 

Eiropas brīvprātīgais darbs (European Voluntary Service - EVS) ir Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā" apakšprogramma, kuru Latvijā koordinē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA). Eiropas Brīvprātīgais darbs ir iespēja jaunietim vecumā no 18 – 30 gadiem doties uz kādu no programmas „Jaunatne darbībā” dalībvalstīm 2 līdz 12 mēnešus strādāt kā brīvprātīgajam sniedzot atbalstu, kopjot, tīrot, vadot, asistējot vai kā citādi palīdzot uzņēmējorganizācijai realizēt tās mērķus ar savām idejām un darbu. Tieši tāpat Latvijas organizācijas, kļūstot par uzņēmējorganizācijām, var uzņemt brīvprātīgos pie sevis, turklāt ir iespēja īstenot grupu projektus ar kopējo dalībnieku skaitu līdz 100 cilvēkiem.
 
Pēc brīvprātīgā darba projekta beigām jaunietis saņem Jaunatnes pasi (YOUTHPASS), kas apliecina un apraksta Eiropas Brīvprātīgā darba laikā gūto mācīšanās pieredzi.
 
Iesaistoties EVS, brīvprātīgais nenopelnīs naudu, tomēr tam tiek apmaksāti ceļa izdevumi, uzturēšanās un ēdināšanas izdevumi, apdrošināšana, valodas kursi, kā arī piešķirta neliela kabatas nauda, kuras apmērs ir atkarīgs no valsts, kurā notiek Eiropas Brīvprātīgā darba projekts.
 
http://www.youtube.com/watch?v=cBfxhZYf1Cg
 
Ko var darīt?
Eiropas Brīvprātīgā darba projektu tēmas ir ļoti dažādas – vide, māksla, kultūra, piederība Eiropai, jaunatnes politika, narkotiku apkarošana, veselības aprūpe, brīvā laika aktivitātes, sports, mediji un komunikācijas u.c. Projektu organizāciju aprakstus vari apskatīt kopējā Eiropas Brīvprātīgā darba organizāciju datubāzē, kurā organizācijas un to vīzijas par iespējamajiem projektiem iespējams meklēt gan pēc valstīm, gan pēc interesējošām tēmām.
 
Arī Latvijas organizācijām, institūcijām un iestādēm ir lieliska iespēja piesaistīt entuziastisku brīvprātīgo no citas Pasaules valsts, kas ienesīs jaunas idejas, sniegs savu atbalstu un strādās vienā komandā ar vietējiem organizācijas darbiniekiem.
 
Kā iesaistīties Eiropas brīvprātīgajā darbā?
 
1. solis - izvēlies, kādā jomā Tu vēlētos būt brīvprātīgais.
 
 
2. solis - ielūkojies JSPA interneta mājas lapā http://www.jaunatne.gov.lv/, īpaši rūpīgi izpēti sadaļu„Eiropas brīvprātīgais darbs" un „Akreditētās nosūtītāj-organizācijas".
 
 
3. solis - sazinies ar kādu  no nosūtītājorganizācijām vai ar JSPA palīdzību, vai personīgi pa e-pastu vai tālruni, uzdodot visus sevi interesējošos jautājumus.
 
4. solis - seko tālākajām instrukcijām no organizācijas un JSPA puses!
2010.gada 25.novembrī jaunatnes organizācija RED (Radošo Efektu darbnīca) prezentējusi rokasgrāmatu "ABC par EBD"!
 

 
Kas noteikti jāzina?
Pieteikšanās brīvprātīgajam darbam un dalība tajā ir BEZ MAKSAS! Brīvprātīgājā darbā var piedalīties 18-30 gadus veci jaunieši uz laiku no 2 līdz 12 mēnešiem. Grupu brīvprātīgajā darbā kopējais brīvprātīgo skaits var būt līdz 100 cilvēkiem un minimālais šāda darba ilgums ir 2 nedēļas.
 
Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa izdevumi, uzturēšanās izdevumi, apdrošināšana un valodas kursi. Papildus tam brīvprātīgais saņem nelielu kabatas naudu, kuras apjoms ir atkarīgs no valsts, kurā Eiropas brīvprātīgais darbs notiek.
 
Īpaši tiek atbalstīta jauniešu ar īpašām vajadzībām vai ierobežotām iespējām iesaistīšana programmā. Šiem jauniešiem brīvprātīgā darba projekts var ilgt no 2 nedēļām līdz 12 mēnešiem. Atsevišķos gadījumos ir pieļaujama arī 16 gadus vecu jauniešu iesaistīšana.
 
Brīvprātīgajā darba projektā jābūt iesaistītām trim pusēm:
brīvprātīgajam, nosūtītājorganizācijai un uzņēmējorganizācijai.
Ja tu vēlies kļūt par brīvprātīgo, tad vērsies pie apstiprinātajām Latvijas nosūtītājorganizācijām, kuras Tev BEZ MAKSAS palīdzēs (lai atrastu šo organizāciju kontaktinformāciju kopējā datu bāzē, izvēlies type of accreditation = sending un country = Latvia). Kad esi par sadarbību vienojies ar nosūtītājorganizāciju, vari šajā pašā datu bāzē meklēt sevi interesējošas uzņēmējorganizācijas un pieteikties pie tām.

 

 

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 30.11.2020.

Tuvākie notikumi

Novembris
2
3
5
9
10
16
19
21
23
24
26
27
28
30
Janvāris
2
3
5
7
14
21
27
Notikumu kalendārs

Aptauja

Kā jūs izbaudāt Latvijas zelta rudeni?

  • Aptauju arhīvs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?