janvāris, baznīca janvāris, tilts

Pasniedz balvu “Gada skolotājs 2018”

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

02.11.2018 17:46

2. novembrī Ogres novada Kultūras centrā notika pasākums “Gada skolotājs 2018”, kurā Ogres novada skolotājiem tika pasniegtas balvas dažādās nominācijās.

 
Pasākuma dalībniekus uzrunāja un sirsnīgi sveica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, viņa vietnieks Gints Sīviņš, Ogres novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, kā arī Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte.
 
"Skolēni ir kā dārgakmeņi, kurus jūs slīpējat. Lai vienmēr izdodas atrast ceļu pie tiem stingrākajiem dārgakmeņiem, jo savā ziņā viņi ir tie vērtīgākie. Ja spējat atrasta ceļu, ieinteresēt tos, kas nepakļaujas, tas sniedz daudz lielāku gandarījumu. Man kā pedagogam tā ir bijis. Ceļš pie skolēniem ir burvīgs, tas nekad neatkārtojas. Lai jums vienmēr izdodas atrast ceļu pie skolēniem, lai būtu saikne ar viņiem, jo tas ir lielākais apbalvojums skolotājam,” vēlēja E.Helmanis.
 
Šogad nominācijai “Par inovācijām izglītības procesā vispārējās pirmsskolas izglītības iestādēs” tika pieteikti 9 pretendenti no 8 izglītības iestādēm: Laila Šukajeva un Elita Kirilka (Ogres VPII “Dzīpariņš”), Ruta Lokmane (Ogres VPII “Zelta sietiņš”) un Santa Padedze (Ogres VPII “Riekstiņš”), Ilva Kaulača (Madlienas VPII “’Taurenītis”), Tatjana Rimjane (Ogres VPII “Saulīte”), Gunta Rubīna – Eiduka (Ogres VPII “Cīrulītis”), Linda Radionova (Ogres VPII “Strautiņš”) un Gunta Millere (Suntažu vidusskolas pirmsskolas skolotāja).
 
Balvu saņēma Ogres bērnudārza “Riekstiņš” skolotāja Santa Padedze. Balvu skolotājai pasniedza 2017. gada balvas ieguvēja, Madlienas vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes “Taurenītis” skolotāja Aelita Lazdiņa. S.Padedze šajā bērnudārzā strādā no 2015. gada aprīļa un darbā izmanto vācu pedagoģiskā teorētiķa Fridriha Frēbeļa mācību metodes, veltot uzmanību bērna praktiskai apmācībai un pašapkalpošanās iemaņu attīstībai. S.Padedzes darbs ir pakārtots idejai, ka bērns attīstās ar galvu, rokām un sirdi. Savā grupā skolotāja cenšas saglabāt māju sajūtu, ir iekārtots mājas stūrītis. Pagājušajā mācību gadā skolotāja aktīvi iesaistījās Erasmus+ projektā “Jaunatne darbībā” un kopā ar brīvprātīgo meiteni no Itālijas un savas grupas bērniem īstenoja projektu “Dāvāsim prieku!” sadarbībā ar Ogres pansionātu.
 
Nominācijai „Par inovācijām izglītības procesā vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs” šogad tika pieteikti 16 pretendenti no 8 izglītības iestādēm: Inta Žube, Vita Brauna (Ogres 1.vidusskola), Laila Daudziņa, Larisa Bite, Juta Antone – Madalāne, Elita Geca (Ogre sākumskola), Sanita Nikitenko (Ogres Valsts ģimnāzija), Laura Lārmane (Jaunogres vidusskola), Sandra Jekoviča, Egita Tontegode (Ogresgala pamatskola), Daiva Lūse (Madlienas vidusskola), Irēna Andriksone, Gunta Daugule, Ineta Frēliha (Taurupes pamatskola), Daiga Zamarina (Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāle), Linda Jēkabsone (Suntažu vidusskola).
 
Balvu saņēma Ogres 1. vidusskolas matemātikas skolotāja Vita Brauna. Skolotāju sveica pagājušā gada šīs nominācijas ieguvēja – Jaunogres vidusskolas skolotāja Anna Roddate. V.Brauna gan pamatskolas, gan vidusskolas skolēniem, mācot matemātiku, pielieto daudzveidīgas, inovatīvas metodes, kas aizgūtas no citu valstu pedagogiem, apgūtas projektā “Skola 2030”. Mācību tēmas apguvei skolotāja sagatavo darba lapas, tajās norāda tēmai veltīto mācību stundu skaitu, veicamos uzdevumus, informācijas meklēšanas vietnes, pārbaudes darba formas un termiņu. Skolēni sev pieņemamā tempā, izmantojot viedierīces, mācību grāmatas, skolotājas sagatavotus uzdevumus programmās Kahoot un GEOGEBRA, Google dokumentos un paslēptus zem QR kodiem, apgūst jauno mācību vielu. Mācību vielas apguvei V.Brauna bieži sagatavo uzdevumus, kuri veicami, izmantojot planšetes vai veidojot radošus darbus. Apguves rādītāju mērījumiem mācību stundas beigās tiek izmantotas “skolēna mapes”, kurās skolēns norāda apgūto vielu un apguves līmeni. Ikdienas pārbaudei nereti tiek izmantota Kahoot programmatūra, Google forma un vietne www.uzdevumi.lv. 2018. gada martā ar saviem materiāliem un pieredzi inovatīvu mācību metožu izmantošanā V.Brauna atklātajā nodarbībā dalījās ar citu skolu novada skolotājiem. Mācību stundas skolotāja nereti organizē ārpus klases – dabā, Latvijas Bankā, RSU zinātnes centrā Kleistos un citur.
 
Nominācijai „Par inovācijām izglītības procesā profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādēs” pieteikti 3 pretendenti no 2 izglītības iestādēm: Artūrs Priževoits (Ogres novada Sporta centrs), Kristīne Jukmane un Daina Šteinerte (Ogres Mākslas skola). Šīs nominācijas uzvarētājam balvu pasniedza pagājušā gada balvas saņēmēja, Ogres novada Bērnu un jauniešu centra pedagoģe Gita Līkuma.
 
Šogad balvu nominācija “Par inovācijām izglītības procesā profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādēs” saņēma Ogres novada sporta centra vieglatlētikas treneris Artūrs Priževoits, kurš šajā iestādē strādā kopš 2012. gada aprīļa.Trenera audzēkņi ir ieguvuši godalgotas vietas dažādās vieglatlētikas disciplīnās, iekļuvuši Latvijas izlases sastāvā, piedalījušies starptautiskās sacensībās. Lai pilnvērtīgāk sagatavotos sezonas galvenajām sacensībām, treneris divas reizes gadā organizē treniņnometnes, arī ārzemēs. Treniņu programmas plāna realizācijai izmanto arī palīgierīces un aplikāciju “Coach eye”. Lai audzēknis precīzi apgūtu attiecīgās disciplīnas kustību tehniku un pilnvērtīgi attīstītu biomotorās spējas, ar šīs programmas palīdzību, nofilmējot audzēkņa tehnikas izpildījumu, tiek analizēts tehnisko disciplīnu izpildījums līdz sīkumam, tiek novērtēta audzēkņu fiziskā sagatavotība.
 
Pagājušajā gadā tika pasniegta arī īpaša Ogres tehnikuma balva, ko saņēma šīs mācību iestādes skolotāja, Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka. Šogad balva nominācijā “Par inovācijām izglītības procesā” tika pasniegta Ogres tehnikuma skolotājai, Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas vadītājai Inetai Rumpēterei.
 
Pasākuma dalībniekus, kā arī “Gada balvai” izvirzītos skolotājus un arī tās saņēmējus uzrunāja un sveica Ogres starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Velga Kalniņa, kura arodbiedrības balvu pasniedza Ogresgala pamatskolas angļu valodas skolotājai Sandrai Jekovičai.
 
Pasākuma noslēgumā koncertu sniedza dziedātāja Aija Andrejeva ar draugiem. 

Pasākumu organizēja Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde, šogad tas notika jau ceturto gadu. Balvu "Gada skolotājs” izgatavo SIA “Awards Medal Studio”. 


Video sižets:

 

 

 

 

 

 

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Marts
3
9
10
23
24
26
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?