Ogres upe, jūlijs, 2017 Brīvības iela, jūlijs, 2017

Izglītības un zinātnes ministre apbalvo informātikas valsts olimpiādes uzvarētājus

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

01.03.2014 14:22

27.februārī noslēdzās 27. Valsts olimpiāde informātikā (programmēšanā), kas divas dienas risinājās Ogrē - Ogres 1. vidusskolā un Ogres Valsts ģimnāzijā.

 

Olimpiāde tika atklāta 26. februāra rītā (par to var lasīt šeit), savukārt noslēguma pasākums -  27. februārī, kurā piedalījās arī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, kura apbalvoja informātikas (programmēšanas) valsts olimpiādes uzvarētājus.

 
Sveicot olimpiādes dalībniekus, I.Druviete norādīja, ka informātika ir mūsdienīga un progresīva nozare. „Jūs šajā ziņā esat daudz pārāki par lielāko vairumu Latvijas sabiedrības, jūs šajā ziņā esat mūsu valsts nākotnes veidotāji un pret jums man tiešām ir liels respekts,” sveicot dalībniekus, sacīja ministre. Viņa arī pateicās dalībnieku vecākiem, skolotājiem un šī pasākuma organizatoriem Ogres 1.vidusskolas direktorei Inetai Tamanei, Ogres Valsts ģimnāzijas direktorei Ainai Bērcei un Ogres 1. vidusskolas direktores vietniekam informātikas jomā, olimpiādes koordinatoram Jurim Daļeckim.
 
Uzrunas noslēgumā I.Druviete skolēniem vēlēja veiksmi un panākumus arī turpmāk: „Dati nav informācija, informācija vēl nav zināšanas, zināšanas nav gudrība, gudrība - vēl nav viedums. Vēlu, lai jūsu zināšanas pārtaptu gudrībā, gudrība kopā ar dzīves pieredzi viedumā, un lai mēs no jums varētu mācīties vēl un vēl.”
 
Olimpiādes dalībniekiem, viņu skolotājiem un vecākiem, kā arī pasākuma organizatoriem pateicības vārdus veltīja arī Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, vēlot olimpiādes dalībniekiem turpināt uzsākto ceļu un panākumus arī turpmāk. Pasākuma noslēgumā V.Pūķe pateicās izglītības un zinātnes ministrei I.Druvietei, kura radusi iespēju uz olimpiādes noslēguma pasākumu ierasties personīgi, kā arī Valsts izglītības un satura centra vadītājam Guntim Vasiļevskim.
 
Noslēguma pasākumā piedalījās arī olimpiādes atbalstītāju un sponsoru pārstāvji. „Lattelecom Technology” valdes loceklis Jānis Kirilka atzina, ka jaunie IT speciālisti ir potenciālie IT industrijas būvētāji Latvijā. ”Šajā laikā, kad informāciju tehnoloģijas tik strauji attīstās, domāju, ka jūs nekad nenožēlosies savu izvēli un jūs kā speciālisti būsiet ļoti pieprasīti,” ir pārliecināts J.Kirilka. Savukārt uzņēmuma „Exigen®Services Latvia” valdes loceklis Pēteris Krastiņš atklāja, ka ir ogrēnietis ar 30 gadu stāžu. „Ogrei programmēšana piestāv un nebrīnos, ka šī nebūs pēdējā reize, kad Ogre uzņems spēcīgākos Latvijas jaunos programmētājus, un varbūt ne tikai Latvijas,” prognozē P.Krastiņš. „Man ir ticība, ka jūsu programmēšanas aizrautībai sekos līdzi arī jūsu klases un skolas biedri un pēc gadiem šāda olimpiāde un visas Latvijas IT nozare būs vēl nozīmīgāka un spēcīgāka,” vēlēja P.Krastiņš.
 
Ogres novadu olimpiādē pārstāvēja divi dalībnieki - Uno Morics Driķis (Ogres 1. vidusskolas 12.klase) un Emīls Ozoliņš (Ogres 1. vidusskolas 10.klase). Viņiem gan olimpiādē neizdevās izcīnīt godalgotas vietas, toties 2. vietu vecākajā grupā izcīnīja bijušais Jaunogres vidusskolas skolnieks Jānis Ivans Binders, kurš šajā mācību gadā mācības turpina Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 10.klasē.
 
Balvu par olimpiādes logo izveidošanu saņēma Ogres Valsts ģimnāzijas 11.klases skolniece Rūta Čumakova (skolotāja Guna Pūpēde), savukārt kā jaunākais olimpiādes dalībnieks tika apbalvots Brocēnu vidusskolas 2.klases skolnieks Raivis Atteka.
 
27. Valsts olimpiādes informātikā uzvarētāji:
Jaunākā grupa (8.-10.klase)
I vieta
Aleksejs Popovs (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija)
Ingus Jānis Pretkalniņš (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija)
II vieta
Varis Vecpuisis (Druvas vidusskola)
Aleksandrs Zajakins (Rīgas 89.vidusskola)
Jānis Ivans Binders (Rīgas Valsts 2.ģimnāzija)
III vieta
Daniels Keziks (ISMA vidusskola Premjers)
Raitis Rūsiņš Kriķis (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija)
Emīls Melderis (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija)
Niks Derums (Saldus 1.vidusskola)
 
Vecākā grupa (11.-12.klase)
I vieta
Pēteris Pakalns (Cēsu Valsts ģimnāzija)
Aleksejs Zajakins (Rīgas 89.vidusskola)
II vieta
Kristaps Čivkulis (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija)
Mihails Smoļins (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija)
Vladislavs Kļevickis (Rīgas 40.vidusskola)
III vieta
Deniss Dunaveckis (Daugavpils 10.vidusskola)
Deins Egle (Druvas vidusskola)
Ivans Gorbunovs (Rīgas 96.vidusskola)
Olafs Eglājs (Saldus 1.vidusskola)

 

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Jūlijs
2
3
10
11
17
18
24
25
Septembris
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai apmeklēsiet Ogres pilsētas svētkus “Dzīve ir upe” 4. un 5. augustā?

Pasākumu programma ŠEIT.

Klientu apkalpošanas centrs